Zajímavosti, drby, klepyInformace ...

Průzkumníci se zapojili do 4. ročníku projektu 72 hodin

Průzkumníci se zapojili do projektu 72 hodin, jehož cílem je pomoci druhým, okolí a přírodě. Letos je projekt 72 hodin zaměřen především na sázení stromů. Průzkumníci se rozhodli potěšit děti ve škole v Legerově ulici, která jim poskytuje příjemný prostor pro Vánoční besídky. Vysadí jim na zahradě mladý stromek. Ten zaujme místo stromu, který umírá a bude letos pokácen. Dílčí projekt Průzkumníku v rámci 72 hodin nese název Stromy jsou jako my, koresponduje s tématickým celkem v ŠVP mateřské školy a pomůže dětem seznámit se se složitou otázkou koloběhu života - nového života, umírání a také s odkazem, který po sobě zanechávají lidé, zvířata nebo i stromy (pomoci vymyslet možnosti dalšího využití padlého stromu - prolézačka, domek,...).

2. října 2015, Áťa

NeboDivy na tvrzi 5. 9. 2015

Tuto sobotu 5. 9. 2015 od 14 hodin tvrz otevírá své brány a tvrzovníci zvou na akci NeboDivy na tvrzi pořádanou v rámci Evropských dnů kulturního dědictví. Po Nebovidech a Hlubokém Dolu Vás proveze silniční vláček, na tvrzi se na Vás těší kovář, svíčkařky a lékárnice, připraveny jsou hry, tvoření, malování na obličej, povídání o pejscích a koních, divadlo pro malé návštěvníky a velké divadlo od 20 hodin v podání divadelního spolku Mrsťa prsťa. Buďte vítáni!

https://www.facebook.com/NebovidskaTvrz

3. září 2015, Áťa

Skupinové jízdné od 1. 5. 2015

České dráhy oznámily, že od nového roku zavádí několik nových pravidel. Jednou z nich jsou skupinové slevy, které využívají například školy či jiné kolektivy. Skupiny nad pět členů budou muset nově nahlásit svoji cestu tři dny předem. Cestovat sice mohou i bez ohlášení, jízda je ale vyjde výrazně dráž, protože přijdou o skupinovou slevu. Mládežnické kolektivy se bouří, protože se obávají, že jim tato změna zkomplikuje život.

Reakce České rady dětí a mládeže:
http://www.adam.cz/clanek-2014110061-ceska-rada-deti-a-mladeze-se-pta-reditele-ceskych-drah-na-skupinove-slevy.html

Od 1. 5. 2015 už platí toto:
https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-3613/

A jak na tom budeme my?
Na klasické jednodenní výpravy vlakem nejsme schopni předem objednat a koupit jízdenky pro přesný počet účastníků, proto nám nezbývá než se podřídit zdražení, které pro nás jako skupinu vyplývá. Nyní při příchodu na nádraží nakoupíme určitý počet skupinových jízdenek pro 5 účastníků, přičemž první pojede za 100% ceny, druhý za 75% a další tři za 50%. Oproti dřívějšímu modelu, kdy od třetí osoby ve skupině cestoval každý další za polovinu ceny, je toto zdražení znatelné. V případě cestování v malých skupinách na vzdálenější místa (např. Reprezentační výprava do Ostravy, Velký tah,…) bude vždy nutná registrace, která bude závazná. Vedoucí bude jízdné kupovat 3 dny předem.

Pokud někdo situaci nadále sleduje, nebo ji lépe rozumí, neváhejte a reagujte ve Vzkazech čtenářů.

9. května 2015, Áťa

Oddílová trička pro členy Průzkumníku

Na základě zaplacených členských příspěvků každý člen Průzkumníku dostane své vlastní oddílové tričko. Abychom dali co nejrychleji vše dohromady a mohli trička objednat, potřebujeme znát všechny velikosti. Jelikož trička určitě nejsou plánována na jednu sezónu, počítejte při volbě velikosti s nějakou rezervou. Pište prosím svému družinovému vedoucímu, říkejte velikosti vedoucím na schůzkách, zapiště je do docházek, nebo napište velikost rovnou mě na: atadareba@gmail.com (ideálně kontaktujte jak svého družinového vedoucího, tak i mě). Omlouvám se všem, na emaily odepisovat nebudu, přesto vás všechny srdečně zdravím :)

18. března 2015, Áťa

Turnaj ve vybíjené se blíží

Kamarádi z organizace Zálesák zvou na jejich tradiční turnaj ve vybíjené, který se tentokrát koná v Sokolovně 15. března 2015.

27. února 2015, Marian

Vítězové Uzlařské regaty 2014 pojedou do Ostravy

V sobotu proběhne v tělocvičně kolínského gymnázia tradiční Uzlařská regata. Ti nejlepší z nejlepších se můžou těšit na úžasný víkendový výlet do Ostravy a vyzkoušet si, jak vypadá vazačský souboj se silnou konkurencí. Ostravská Uzlařská regata, takzvané neformální mistrovství ČR, proběhne v sobotu 17. ledna.

Ale ať nepředbíháme, tuto sobotu 6. prosince se můžete těšit na: vazačské souboje ve 4 kategoriích, pro zájemce i naslepo, závod týmů, závod juniorů se svými rodiči a také zábavné a ulítlé mini-soutěže o sladké ceny, při kterých si vyzkoušíme nečekané vazačské kreace :)

2. prosince 2014, Áťa

Uzlařská regata pro všechny

Máme skvělou zprávu pro rodiče dětí, které si zatím lámou hlavu i se zavázáním tkaniček, nejmladších Průzkumníčků i těch možná budoucích :) Letošní uzlařskou regatu jsme okořenili novou vazačskou kategorií: Junior se svým rodičem. Juniorem chápejme dítě, které chodí maximálně do druhé třídy a nezúčastní se hlavní soutěže. Rodič, může být nahrazen i jinou osobou, která bude na regatě dítě po celou dobu doprovázet a trénovat s ním. Junior musí uvázat alespoň jeden uzel, rodič zbylé uzle z celkových 6. Pokud by Vás myšlenka zasoutěžit si společně se svým dítětem oslovila, dejte nám to vědět. Pište na: ata@pruzkumnik.cz, nebo osobně na schůzce - ráda poskytnu jakékoliv další informace a materiály.

Na závěr bych podotkla, že na Uzlařskou regatu může přijít opravdu každý, kdo si chce zasoutěžit v této netradiční disciplíně.

19. listopadu 2014, Áťa

Fotky a videa na táborovém DVD

Jste-li právě vy těmi nešťastníky, kterým unikla šance vyhrát nebo si zakoupit DVD z tábora přímo na výpravě Z5 na Edně, už nemusíte dále zoufat:

O schůzce se můžete nechat zapsat na seznam a DVD si objednat. Cena je stále 50 Kč. DVD, pro každého předem zapsaného zájemce, budou v klubovně v týdnu od 20. října.

11. října 2014, Áťa