Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

27. 7. 2004 ... strana 16

Malého táborníka vylekala o hlídce zřejmě hlučná žába

I mezi zkušenými táborníky se najdou nováčci. Vyzpovídali jsme chlapce a dívku, kteří na tábor vyrazili poprvé.

Karolína Zatloukalová, 8 let, Kolín
Sympatická, upovídaná a odvážná dívka, tak by se z prvního dojmu mohla charakterizovat osmiletá Karolína. Na táboře má velmi ráda koupání a plnění bobříků. "Akorát se mi nepodáni bobřík mlčení," prozradila malá tábornice.
Mezi Průzkumníky přivedl Karolínu její bratr. Tak se jí mezi nimi zalíbilo, že neváhala a vydala se i na tábor, kde je zároveň nejmladší účastnicí. Nočních hlídek se nebojí, ale přiznala, že si občas zasteskne po rodičích.

Christian Brandejský, 8 let, Kolín
Na jiné jméno než Kryštof na táboře neslyší. Mezi táborníky se dostal přes sestřenice, které jsou již instruktorky. Bobříky plní velmi rád. Nepovedl se mu však bobřík zdravovědy, ale chtěl by si znovu vyzkoušet plavání se svíčkou. "Měl jsem ošetňt popáleninu, ale zapomněl jsem zraněné sundat z ruky prstýnky," prozradil táborník svou zkušenost, ze které si pro příště jistě vezme ponaučení.
Po rodičích se mu nestýská, ale o nočních hlídkách mívá strach. "Když jsem hlídal, něco skočilo do vody. Hrozně jsem se bál, ale asi to byla jenom žába," zakončil malý táborník.

Markéta Černá