Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

MF DNES [Střední Čechy]

7. 3. 2005 ... strana 4

Sportovní maraton nikdo nevzdal

Kolín - Čtyřiadvacet hodin běhala dvě družstva nadšenců po tělocvičně kolínského gymnázia. Ve městě se o víkendu konal šestý ročník sportovního maratónu. Hrát začali přihlášení v pátek v sedm večer.

Tradiční sportovní turnaj byl přitom chvíli ohrožen, Kolín totiž zasáhla chřipková epidemie a lidé se začali odhlašovat. Na řadu tak přišli náhradníci.

„Normálně je hráčům mezi dvaceti a šestadvaceti. Tentokrát ale výjimečně hrají dva šestnáctiletí," řekla organizátorka maratónu Pavlína Hakenová. Mezi hráči podle ní převládali členové kolínského turistického klubu.

V sobotu se nakonec utkala dvě třináctičlenná družstva ve volejbale, fotbale, basketbalu a florbalu.

„Není to ale tak, že bychom nemohli spát. O tom si rozhoduje tým a když někdo usne, nevzbudíme ho. Vždy ale musí být na hřišti odpovídající počet hráčů," upozorňovala organizátorka Hakenová.

V sobotu ve dvě hodiny odpoledne to v tělocvičně chvílemi vypadalo jako v noclehárně. Na lavičkách a vedle nich polehávali unavení sportovci, ostatní se snažili uvolnit ztuhlé svaly.

„Už jsme dost unavení, navíc si někdo vymknul kotník. První krize přišla asi ve čtyři ráno," řekla Hakenová. Sama spala jen hodinu. Cítila se ale dobře. „Mám naštěstí dost natrénováno a víc toho už naspat nestihnu."

Že by ale maratón sportovci vzdali tak jako při jednom z minulých ročníků, ale v sobotu odmítala.

„Dneska se to nestane. Už jsem sice slyšela dva hráče, jak si říkají, že to vzdají. Já to ale nepřipustím," zdůraznila. Síly si podle ní udržovali iontovými nápoji.

Jednotlivé ročníky se podle organizátorky příliš neliší. Lidí chodí stejně, ale lépe sportují. „Je vidět, že chodí hrát, jde jim to každý rok lépe," vysvětlila.

Všech šestadvacet maratónců se na hřišti střídalo, podmínkou navíc bylo, že v každém týmu musí být jedna dívka. Ta tak musela zvládnout i mužský fotbal, nejradši ale prý dívky v sobotu hrály volejbal. Ten je totiž podle Pavlíny Hakenové odpočinkový.

Hakenová si myslí, že dívky mužům statečně konkurovaly. „Umíme se zapřít a kolikrát jsme lepší než kluci," pochválila své spoluhráčky Pavlína, která si plánovala, že prospí neděli a před usnutím sní dvě čokolády, které jí dodají energii.


Foto

Zuzana Čechová