Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

30. 5. 2005 ... strana 2

Táborníci soutěžili v lesích okolo říčky Výrovky

Církvice - Už po osmé se letos v lesích okolo Církvice, v lokalitě zvané Nouzov, ko¬nala soutěž v tábornických dovednostech Nouzovská třístovka, pořádaná Českou tábornickou unií.

„Závodníci dostanou mapu s devíti zakreslenými stanovišti. Ty musí navštívit v libovolném pořadí v průběhu tří set minut,“ vysvětlil pořadatel Tomáš Gottwald původ číslovky v názvu závodu.

Závodníci byli rozděleni do tří věkových kategorií s názvy: Rybízové (do 12 let), Starý páky (od 12 do 15 let) a Důchodci (od 15 let). Nejrůznější úkoly spočívaly na jedné straně v poznávání rostlin, živočichů a přírody vůbec, na druhé v dovednostech, jako je střelba lukem či rozděláni ohně.

„Na každém stanovišti lze získat 10 bodů. Devadesátibodový bonus pak přísluší hlídce, která do cíle dorazí v časovém termínu,“ dodal Gottwald, jehož „domovský“ klub Průzkumník z Kolína soutěž zorganizoval.


Foto

Ondřej Dvořák