Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

20. 3. 2006 ... strana 2

Sportovní nadšenci strávili den a noc v tělocvičně

Kolín – Třicet tři účastníků se sešlo v tělocvičně kolínského gymnázia na sedmém ročníku sportovního maratónu, pořádaného tábornickým klubem Průzkumník.

Nepřetržitě plných dvacet čtyři hodin patřila tělocvična kolektivním sportům. Hráči byli na základě rozlosování rozděleni do dvou družstev. Na hřišti byla vždy zhruba třetina družstva, přičemž náhradníci zatím čerpali síly a doháněli spánkový deficit. Z vedlejší malé tělocvičny se tak po dobu maratónu stala noclehárna.

Dalším podstatným pravidlem bylo, že v každém z družstev musela být po celou dobu na hrací ploše alespoň jedna dívka.

A v jakých sportech se soutěžilo? Vždy po dvou hodinách se střídala košíková, florbal, fotbal a volejbal. „V prvních dvou ročnících se hrál pouze basketbal. Ostatní sporty se přidaly později, aby se soutěž zpestřila,“ připomněl pravidelný účastník Ondřej Chobot. „Všichni zúčastnění hrají především pro radost, nejsme žádní závodní sportovci,“ zdůraznil ještě.

Foto

Každé dvě hodiny se hrací plocha tělocvičny měnila. Na řadu přišel další ze čtyř zastoupených kolektivních sportů. Foto Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák