Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

21. 3. 2005 ... strana 8

Polabské kolo Trampské Porty ozvláštní Robert Křesťan

Kolín - Od příštího týdne se v kolínském Městském informačním centru začnou prodávat vstupenky na letošní Polabské kolo Trampské Porty, které se v sále na Zámecké uskuteční v sobotu 2. dubna.

"Celé odpoledne budou hrát amatérské kapely a sólisté, večer pak coby host vystoupí Robert Křesťan se skupinou Druhá tráva. Před nimi si pak zahraje seskupení říkající si Kokosy, což je zkratka Kolínského Komorního Symfoňáku. Jedná se o orchestr složený z mladých muzikantů základní umělecké školy, jež přehrává slavné filmové westernové melodie," shrnul program Tomáš Gotvald z tábornického oddílu Průzkumník, který tuto akci organizuje. Podle něj se do letošního klání přihlásily jak již úspěšné kapely z Prahy, Pardubic či Mladé Boleslavi, tak několik známých loňských tváří i zbrusu nová seskupení. Letošní novinkou je zrušení kategorie Autorská Porta, takže porota již nebude posuzovat texty písniček.

" Naopak vyhlásí cenu za instrumentální výkon pro nejlepšího muzikanta," vypichuje Tomáš Gotvald.

Zdeněk Hejduk