Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

19. 7. 2007 ... strana 3

Kolínští táborníci si nadrobili při pokusu o cestování časem.

Při dobývání kolonií v Novém světě si někteří poradili na jedničku, jiným se s plavidlem nepodařilo odrazit od břehu.

Církvice

Stroj času. Vynikající nápad nebo ďáblův nástroj? Na tuto otázku si budou muset odpovědět členové kolínského tábornického klubu Průzkumník. Na začátku jejich třítýdenního tábora v Nouzově u Církvice bylo totiž právě ukořistění „mašinky“, jejíž pomocí se mohou posouvat v čase. „Stroj nás však zradil hned na začátku – místo, abychom se posunuli jen o pár let, „hodil“ nás rovnou do pravěku. A my se teď musíme složitě prokousávat zpět do současnosti,“ popsal vedoucí tábora Aleš Darebný. A že cesta táborníků zpět do naší doby je skutečně strastiplná! Během ní se zúčastní Punských válek, objevení Ameriky i 2. světové války. „Na konci našeho snažení bude skoncování s příčinou toho všeho, tedy rozbití stroje času,“ naznačil Aleš Darebný.

Tradiční tábor kolínského klubu Průzkumník České tábornické unie se koná v lokalitě Nouzov u Církvice v termínu od 6. do 28. července. Účastní se jej 28 dětí ve věku 8 až 15 let a třináct vedoucích, včetně zdravotníka a dvou kuchařek. Tuto sobotu děti čeká návštěvní den, tedy chvíle, kdy se na ně mohou přijet podívat rodiče.Pampeliška

(Básnička tábornice Verči)
Krásná, milá, žlutá, štíhlá
Je to naše milá víla
Když sluníčko zapadá
Dobrý den nám dává
Když je poledne
Včelka na ni dosedne
Pije sladkou šťávu
Dáji do nektaru
A když slunko zapadá
Včelka na ni nadává.
„Nezavírej svoje květy“
Já jsem malá včelka Bety
Nech mě ještě pít
Ať sladkou šťávu můžu mít
To by nešlo, milá Bety
Každý večer zavřu květy
Já jdu totiž spát spánek je můj kamarád

Ondřej Dvořák