Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský pres [Kultura]

13. 3. 2007 ... strana 3

Porta bude ve Starých lázních

OBĚ PORTY SE SPOJILY A ZMĚNILY

Další ročník polabského oblastního kola festivalu folkových, trampských a country písní se koná v sobotu 24. března od 15 hodin ve Starých lázních. Jako večerní host vystoupí skupina Kamelot.

Pořadatelé letos připravili několik novinek. "Léta se konal festival na Zámecké, nyní bude v hlavním sále Starých lázní. Protože Trampská Porta a Porta se spojily v jeden celek, změnila se organizační struktura. Z Polabského kola se postupuje do českého národního finále v Jihlavě a pak do mezinárodního finále v Ústí nad Labem. Platí také nový soutěžní řád. Vlastní autorská tvorba dostala větší prostor a lze postoupit ve zvláštní kategorii autorské Porty přímo do Ústí nad Labem. O průběhu soutěže můžeme zdůraznit, že v oblastním kole se soutěží o vítězství a postup dle postupového klíče do českého národního kola festivalu a odtud do mezinárodního finále. Hodnocení výkonu náleží odborné porotě. Každý soutěžící může startovat pouze ve dvou soutěžních koncertech například jako sólista a pak s kapelou, ale nemůže se zúčastnit více oblastních kol. Hrát se budou čtyři soutěžní skladby hodnocené odbornou porotou," řekl organizátor Tomáš Gotvald.

Letos porota bude hodnotit kategorii interpretační Porta. "Není důležité co hrajete, ale jak to zahrajete. Nemusí se jednat o vlastní tvorbu. Nejlepší postupují do českého národního kola a tam mohou bojovat o další postup," vysvětlil Tomáš Gotvald.

Dále pokračuje kategorie autorská Porta. Porota se zaměřuje na melodii, harmonii, aranžmá a texty. Nejlepší postupují do samostatné soutěže v Ústí nad Labem. Porota může udělit zvláštní cenu pro toho, kdo na sebe upozorní, kdo se porotě zalíbí, ať už zpěvem či instrumentálním výkonem. Tato cena nemusí být udělena.

Posluchači mohou udělit svoje sympatie v kategorii divácká Porta. Soutěžící se mohou přihlásit do 18. března elektronicky na stránkách www.pruzkumnik.cz/porta

j.červín