Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

29. 5. 2007 ... strana 3

Odvážlivce přilákala Noční čtyřstovka

Nouzovská třístovka, tradiční soutěž pořádaná tábornickým klubem Průzkumník, byla lačným účastníkům málo. Proto se ti nejodvážnější z nich letos zúčastnili alternativní verze závodu nazvané Noční čtyřstovka.

Desátý ročník akce se konal nejprve v noci z 25. na 26. května, denní varianta proběhla v sobotu, a to jako již tradičně na tábořišti v Nouzově.

„V noci nám počasí zejména zpočátku nepřálo,“ postěžoval si hlavní vedoucí Průzkumníku Aleš Darebný. „Před desátou hodinou, kdy měl závod odstartovat, začaly oblohu křižovat blesky a spustil se déšť.“ Nakonec však všechno proběhlo dobře, bouře ustala a odvážlivci se pustili do náročného prohledávání okolí a plnění úkolů.

„Závod je jak ve dne, tak v noci složen ze dvou částí – orientační, kdy musí soutěžící podle mapy dojít na kontrolní stanoviště. Na těch posléze zodpovídají otázky týkající se tábornických dovedností a plní praktické úkoly,“ popsal průběh závodu Aleš.

Stanovišť je celkem devět a jejich zaměření se týkají disciplín, jako je například zdravověda, příroda, ohně, uzle a lana, hvězdy, střelba a podobně. „Někde musíme zvládat i jiné věci, než jen odpovídat na otázky – třeba slaňovat, rozdělat oheň, střílet ze vzduchovky nebo umět složit celtu,“ řekla jedna z nejmladších účastnic Marcela Roubalová přezdívaná Struska.

Obou závodů se zúčastnilo celkem 93 jednotlivců ve 23 soutěžních hlídkách, rozdělených podle věku do tří kategorií. Zvítězil tým Ovarová hlava a červené zelí revival band zastoupený chlapci z tábornického klubu Mustang. Získali celkem 172 bodů z možných 180, přičemž závodili v noci.

Průzkumník pořádá kromě Nouzovské třístovky i jiné akce pro spřátelené organizace, jednotlivce i zainteresovanou veřejnost – Uzlařskou regatu a Vlajkovou hru. Více o soutěžích i oddílu naleznete na adrese www.pruzkumnik.cz.

Foto

Foto Ondřej Chobot

Jan Darebný