Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský pres [Sport]

21. 12. 2010 ... strana 11

Jak se zahřát vázáním uzlů?

Kolín / Jak se zahřát vázáním uzlů?

Zní to zvláštně, ale řešení existuje. Dokázali to táborníci, kteří se v sobotu 4. prosince vypravili do tělocvičny kolínského gymnázia. Konal se tam již dvanáctý ročník soutěže Uzlařská regata.

„Cílem každého závodníka je uvázat šest takzvaných základních uzlů na čtyřech provazech rychleji než soupeři. Začíná se lodní smyčkou na kůlu a končí se dračí smyčkou na vlastním těle. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích,“ vysvětlila Zuzana Holcmanová, hlavní vedoucí pořadatelského klubu Průzkumník.

V den, kdy v Kolíně panovaly teploty dosahující až čtrnácti stupňů pod bodem mrazu, věru málokdo toužil po něčem jiném než sedět doma před žhnoucím krbem. I tak se ale našli odvážlivci, kteří se závodu zúčastnili. Ve srovnání s minulými ročníky jich bylo poměrně málo, avšak nelitovali, tělocvična byla nad poměry vyhřátá.

Celkovým vítězem se letos stal Tom z Průzkumníku, který uvázal všechny uzly za 21,1 sekund. „Poměrně dost soutěžících mělo letos dobrý čas. Výsledky se někdy lišily jen o desetiny sekund,“ shrnul jeden z pořadatelů Ondřej Chobot. „Nikdo nebyl diskvalifikován,“ dodal. Vítězové z každé kategorie si odnesli domů ceny, na které přispělo Město Kolín.

Je známo, že Uzlařská regata je závodem pro všechny. Dokazuje to i fakt, že věk nejstaršího účastníka byl 48 let, zatímco nejmladší ještě nedosáhl devíti.

dar