Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

MF DNES [Střední Čechy]

19. 10. 1998 ... strana 2

Na Vavřinci skončila sezona

V a v ř i n e c – Krásné podzimní počasí provázelo tradiční zakončení sezóny, na nějž se do Vavřince na Kolínsku o víkendu sjelo přibližně tisíc vodáků. Již po jednadvacáté se týden před výlovem místního rybníka otevřela jeho stavidla a stejnojmenný potok se pro vodáky proměnil v dravou říčku. "Startovalo 395 lodí, mimo závod si trať sjelo 262 lodí a ještě asi tak 400 jich jelo načerno," řekl jeden z pořadatelů Milan Marek ze Spartaku Pečky, který závod, který nemá vítěze, připravuje s dalšími vodáckými oddíly Jiskra a Fortuna z Kolína. Jejich členové museli potok vyčistit od spadaných stromů a jiných překážek a na několika místech připravili kromě závodních brankovišť i kamenné hrázky, které se s přívalem vody změnily v peřeje. Na šestnáctikilometrové trati byly k vidění různé sportovní výkony. Závodníky bravurně zvládající své kajaky doplňovali evidentní začátečníci, kteří se mnohokrát ve chladné vodě nedobrovolně vykoupali. Na trať vyjelo i plavidlo vytvořené z plastikových lahví.

PS: Pro nezasvěcené výše zmíněné plastikové plavidlo nazvané "Armagedon 2" bylo pilotováno vedoucími našeho klubu. (Tomáš, Slon, Blondhak, Buggy). Bližší informace čtěte zde.

sek