Napsali o násCo se píše ...

Pokud někdo z čtenářů má k dispozici nějaké články,které zde ještě nejsou uvedeny, budeme velmi potěšeni, zašlete–li nám je na adresu info@pruzkumnik.cz. Popřípadě poštou na adresu kontakty.

Kolínský deník [Kolínsko]

20. 5. 2004 ... strana 2

Táborníci se utkají o putovní kotlík

Církvice - Sedmý ročník setkání tábornických klubů aneb volná soutěž hlídek v disciplínách, jako je například střelba, ohně, uzle a lana nebo orientace, se uskuteční v sobotu. Akci s názvem Nouzovská 300 tradičně pořádá kolínský tábornický klub Průzkumník na svém tábořišti nedaleko Církvice na Kolínsku.
"Hlídky jsou tří až pětičlenné, rozděleny do tří kategorií. Tvoří je rybízové do jedenácti let včetně, starý páky od dvanácti do patnácti let a důchodci od šestnácti let výše. Pro příští rok však plánujeme zavést novou kategorii a to rodinné hlídky," uvedl jeden z pořadatelů Ondřej Chobot.
Číslice v názvu akce není náhodně. Všechny hlídky mají na splnění úkolů a  dorazení do cíle rovných tři sta minut. "Rozhoduje počet dosažených bodů v  disciplínách, nikoliv čas. Pouze v případě rovnosti bodů se přihlíží k věkové kategorii, počtu členů hlídky a až poté k dosaženému času," upřesnil Ondřej Chobot.
Každý klub může ke své hlídce přidat "Anděla strážného" z řad vedoucích a  instruktorů. Anděl strážný do činnosti hlídky zasahuje pouze v ohrožení zdraví závodníků. "Hlídce může pomoci pouze s orientací. Ta tím však ztrácí body za tuto disciplínu," sdělil Ondřej Chobot.
Kromě putovního kotlíku je letošní hlavní cenou stan pro tři osoby. "Musíme poděkovat městu, které naší akci podpořilo a přispělo třináctitisícovou částkou," uvedl.
Do dnešního dne se přihlásilo sto jedenatřicet závodníků, kteří tvoří celkem třicet čtyři hlídek. Vítězem loňského ročníku se stala hlídka s názvem Měřič Drsnosti z Liberce. Více informací o soutěži získáte na internetové adrese www.pruzkumnik.cz.
 

Markéta Černá