Figury pro 2 spiningy

Dva talíře

Roztočíme dva talíře. Tím způsobem, že se oba točí proti sobě. Snadnější je nahazovat oba talíře na jednou, než roztočit jeden tou rukou, kterou nám to jde lépe a potom roztáčet druhý. Uvědomme si, že pohyb rukou je pouze zrcadlově převrácený. Variace se dvěma talíři Roztočíme dva talíře. Můžeme jednou rukou točit pouze talíř a druhou provést kolotoč jednou rukou okolo sebe i prvního talíře. Pokud platí to, že již od začátku se snažíme učit všechny figury oběma rukama nemělo by nám nyní dělat problém provést kolotoč s druhým talířem. Další variací může být talíř a ťukání do druhého. Opět můžeme ťukat do pravého a posléze do levého talíře.

Foto

Talíř levou - kolotoč pravou

Steping do dvou talířů

Steping do dvou talířů dle mého názoru jedna z nejefektivnějších a nejkrásnějších figur, kterou znám. Roztočíme dva talíře tak, aby se točili se stejnou fází. Tedy oba paprsky jsou vždy ve stejnou dobu vpředu či v zadu. Jakmile se vžijeme do rytmu točení můžeme vskočit do talířů. Nejprve se pokusíme současně jednou nohou do pravého talíře a druhou do levého. Jedná se prakticky o dvojnásobné ťuknutí. Doporučujeme trénovat tyto prvky na hladké a rovné podlaze jako jsou třeba parkety v tělocvičně. Nyní můžeme obměnit tuto figuru tím, že při prvním otočení vskočíme snožmo do jednoho talíře a po výskoku vskočíme do druhého. Tuto figuru můžeme tedy nazvat snožmo do dvou talířů. Vrcholným trikem se dvěma talíři jsou asi střídavé podupávání do dvou talířů. Prvně než se pustíme do prvních pokusů o tuto figuru natrénujeme nejdříve rozfázování točení talířů. Roztočíme dva talíře synchronně tak jak to známe z předchozích figur. Jednou rukou spíše tou, kterou nám to jde lépe, prudce trhneme ve snaze rozhodit rotaci tak, aby jeden talíř předcházel druhý. Tedy v momentě, kdy bude pravý talíř mít paprsek vpředu, bude mít levý paprsek vzadu, blíže k tělu. Jakmile se nám začne dařit roztáčení a točení dvou talířů tímto způsobem můžeme přistoupit ke skokům do talířů. Důležité je opět se vžít do rytmu točení. Jednotlivé vskoky budou připomínat běh na místě. Výsledek můžeme vidět na následujících obrázcích.

Střídavě - foto

Steping do dvou talířů snožmo

Snožmo - foto

Steping do dvou talířů střídavě

Variace talíř - krinolína

Nejdříve roztočíme okolo sebe krinolínu S čím delší spining tím snazší bude pro nás roztočení talíře uvnitř krinolíny. Pro talíř volíme kratší spining okolo 3,5 až 4 metrů. Figuru můžeme ztížit tím, že k točení krinolíny začneme ještě nohou ťukat do talíře či naopak vyhazovat krinolínu nahoru a dolů k točení talíře.

Foto

Krinolína levou, talíř pravou + ťukání

Variace talíř - motýlek

Z názvu je patrné o jaký trik se jedná. Můžeme točit levou rukou talíř a pravou předvádět motýlka či motýlkový přechod v před a vzad.

Foto

Talíř levou + motýlek pravou

Dva motýlci

Opět k názvu není co dodat. Trik můžeme vidíme na obrázku.

Foto

Dva motýlci

To nej ...

Na závěr se zmíníme o vrcholu umění a dokonalosti vedení spiningů. Snem každého z nás, kdo měl do někdy co dočinění se spining je vidět tuto figuru na vlastní oči. Variace motýlek a průskok štítem. Figura se skládá ze dvou částí jednou rukou roztočíme štít na který použijeme delší spining a ve druhé si připravíme kratší spining. V momentě prvního průskoku nahazujeme motýlka, který má opačný pohyb než štít. Během této figury se dostáváme do dvou význačných postavení. Jedním z nich je místo, kdy máme ruce roztažené a vpravo je štít a vlevo svislý kruh motýlku. Druhým místem je postavení, kdy máme ruce překřížené před tělem a nyní vlevo je štít a vpravo motýlek.

Závěrem

Přejeme mnoho radostných chvil se spiningem v ruce. A nezapomeňte, že radost z roztočeného spiningu může být obrovská nejen pro Vás.

Školka - foto

Indiánské odpoledne
MŠ Chelčického