Termíny pro školní rok 2021 - 2022
Kalendář - výpravy a další akce.
Schůzky - družinové schůzky.

Ve čtvrtek 9.9. v 17 hodin se po prázdninách opět všichni sejdeme v naší klubovně. Povíme si, jak bude vypadat organizace dalšího školního roku - především jaké budou časy schůzek jednotlivých družin.

Rádi v klubu přivítáme nové členy, takže pokud máte chuť se k nám připojit, neváhejte dorazit. Nabízíme zábavu, nové kamarády, čas strávený v přírodě a poznávání naší krásné vlasti. Do naší nejmladší družiny přijímáme i předškoláky.

Pro více informací volejte na 721 970 160 nebo pište na veronika. vinklatova@pruzkumnik.cz.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se přijeli podívat na oslavu 50 let od založení našeho klubu.
Na tábořišti se během soboty sešlo více než 150 lidí, což je nádherný počet. Jsme rádi, že nás navštívil i pan Miloslav Mokrý, zakladatel celého klubu, který slavnostně zakrojil výroční dort.

Velký dík patří Šéďovi, který pro tuto příležitost připravil unikátní sestřih videí, která během celých 50 let poctivě natáčel. Brzy pro vás bude celý sestřih zveřejněn na našem YouTube kanálu.
Doufáme, že jste si oslavu užili, že jste potkali dávné kamarády a zavzpomínali na léta strávená v Průzkumníku.
Těšíme se na opětovné setkání při dalším výročí.

Česká rada dětí a mládeže vydává již přes 20 let svůj zpravodaj Archa, který své čtenáře informuje o událostech důležitých pro spolkovou činnost. stejně jako o aktivitách a projektech jednotlivých spolků. V současné době vychází Archa jednou měsíčně, a to v tištěné i elektronické podobě.
Tématem květnového čísla Archy je předávání zkušeností mezi generacemi. Kromě mnoha zajímavých informací o jiných spolcích naleznete na str. 4 i článek o našem oddíle a naší činnosti s dětmi nejen v době pandemie.

Chcete se začíst do původních Nouzovských žurnálů? Jaké byly výpravy a tábory dříve, jaké jsou dnes?
Z redakčního archivu pro vás Šéďa připravil více než 1 300 stran poutavého čtení.
Ve formátu pdf jsou zde původní výtisky z let 1991 - 2006. Prohlížet je můžete jednotlivě nebo si je stáhnout všechny v jednom souboru.

Děkujeme všem, kteří nám v rámci březnové oddílové výzvy zaslali recepty a fotky svých pokrmů.Jak jsme slíbili, vytvořili jsme z nich historicky první Oddílovou karanténní kuchařku. Celkem se nám sešlo 40 receptů, což je naprosto parádní!
V naší galerii se můžete podívat na malou ochutnávku. Celá kuchařka je volně ke stažení zde.
Přejeme dobrou chuť!

Koná se právě teď

kam:

Chrudim

sraz:

17:35 hodin, 24. 9. 2021, pátek
Hl. nádraží Kolín

návrat:

17:15 hodin, 25. 9. 2021, sobota
Hl. nádraží Kolín

s sebou:

220 Kč, respirátor!!!, spacák, karimatka, dostatečně velký batoh, pláštěnka, vhodné oblečení a obuv, jídlo na první den, dostatek pití, baterka, tužka, papír, šátek, uzlovačka, nůž, vytištěný či nakreslený obrázek prof. Josefa Pekaře na papír velikosti A4, dobré rozpoložení

poznámka:

Spát budeme v klubovně chrudimských skautů. Bude možnost si večer uvařit, ale jídlo ať mají děti svoje. Na druhý den je jídlo zajištěno.

Druhý den půjdeme 25 km, proto prosím zvažte, zda vaše dítě je schopno tuto vzdálenost zvládnout. Pro účast je povinná registrace.

V případě dotazů se obraťte na Králika - 732668473

registrace: prostřednictvím webu

Registrace na akci | Událost pro Outlook ve formátu iCalendar | Tisknout více pozvánek na A4 22. 9. 2021, Králik

Zajímavosti, drby, klepy

K dnešnímu dni je nás 107 řádných členů Průzkumníků. Nejlepší platební morálka za poslední roky.

22. 4. 2020, Marian

Vzkazy čtenářů

Tak jsme se rozhodli doraziti na vaši Uzlařskou regatu a poměřit své rychlé prstíky. Už se těšíme, že poznáme nový oddíl, který má tak dlouhopu historii a tradici. A pozor dorazí s námi i Kraken :.-)))

přidat vzkaz | zobrazit ostatní

Slavné výroky

Hraje se na sestřelování figurek
Píďa: Vejdy, sundej to!
Vejdy: A co přesně mám sundat?
 

Nouzovská třístovka

 
Powered by Betelgeuze technology
 
 

(c) T. K. Průzkumník 1997 - 2021 | Vaše připomínky | návštěvnost načítají se google data